W naszej działalności nieustająco towarzyszy nam duch Bożego Narodzenia. Przez cały rok pracujemy po to, by podczas Świąt spełniać marzenia innych. Ale to nie wszystko. Nie jesteśmy częścią wielkiej, zagranicznej korporacji, ale rodzinną firmą, która wierzy, że polski kapitał na polskiej ziemi może przyczynić się do poprawy jakości życia nas wszystkich. Wspieramy tych wszystkich, którzy dają coś od siebie. Dbamy o naszych pracowników. Pomagamy finansowo małym sportowcom, którzy śnią o wielkich sukcesach. Obdarowujemy naszymi drzewkami dzieci z okolicznych szkół, świetlic, by poczuły, jak wiele może znaczyć wspólne spędzanie świąt wokół choinki. Współpraca z nami to nie tylko wybór świetnej jakości i ceny, ale też wartości, którymi kierujemy się od lat.

NAJWAŻNIEJSZY JEST CZŁOWIEK

Wiemy, że to co robimy, ma wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Chcemy zmieniać ją na lepsze. Wierzymy, że biznes to nie tylko bilans zysków i strat, ale ludzie, którzy za nim stoją. Dlatego ważne jest dla nas dobro pracowników, dostawców i kontrahentów.

ZAANGAŻOWANIE I EDUKACJA

Dzielimy się wiedzą, udostępniając poradniki i kalkulatory, które pomagają sprzedawcom prowadzić biznes, a każda rozmowa to okazja, by innym opowiedzieć o korzyściach wynikających ze wzajemnej współpracy.

Przede wszystkim jednak jesteśmy otwarci na potrzeby lokalnej społeczności, która na co dzień zmaga się z wieloma problemami. Inwestycje w regionie borykającym się z ok. 20% bezrobociem i gminie, w której kilkaset rodzin objętych jest programem dożywiania pozwalają stopniowo zaradzić społecznej bezradności. Dbamy o edukację pracowników, którzy na plantacji uczą się nie tylko uprawy choinek, ale przede wszystkim funkcjonowania na współczesnym rynku pracy. Jesteśmy solidnym pracodawcą. W regionie, w którym plagą jest bezrobocie, 100 hektarów plantacji zapewnia corocznie kilka tysięcy dniówek. Doceniamy wysiłek tych, którzy własnymi rękami zapewniają najwyższą jakość naszych drzewek, oferując pracownikom szkolenia, godne wynagrodzenie i warunki pracy. Współpracujemy z Fundacją „Teen Challenge Polska” prowadzoną przez Chrześcijańską Misję Społeczną prowadzącą ośrodki terapeutyczne dla osób uzależnionych i zatrudniamy pracowników, którzy ukończyli terapię.

WSPARCIE

W latach 2012 - 2014 wspieraliśmy LKS „Graf” z Bukówka. Obecnie pomagamy LZS "Gryf" z Dobrowa.Wiemy, jakie efekty przynosi odpowiednia troska o tych, którzy nie boją się marzyć. Co roku nasze choinki trafiają do wybranych szkół, świetlic, hospicjów i fundacji, stanowiąc bożonarodzeniową ozdobę lub przedmiot dobroczynnych licytacji.

Cenimy inicjatywy i pomysły, które sprawiają, że świat wokół nas staje się lepszy. Udzielamy wsparcia tym, którzy dają coś od siebie. Jeśli masz pomysł, jak wspólnie możemy zrobić coś dobrego – prosimy o kontakt.

 

PRZYRODNICZE DZIEDZICTWO

Będąc tak blisko natury wiemy, jak ważne jest poszanowanie środowiska naturalnego. Troska o przyrodę to gwarancja długofalowego korzystania z dobrodziejstw ziemi, wody i powietrza. Na każdym etapie produkcji pamiętamy o tym, że skutki naszych działań odczują kolejne pokolenia. Sprowadzamy sadzonki wyłącznie z renomowanych szkółek, stosujących podobne do naszych zasady i dbających o najlepszych dostawców. Używamy wyłącznie atestowanych środków ochrony, a opryski ograniczmy do niezbędnego minimum.

Do produkcji żywych choinek potrzebujemy wyłącznie ludzkich rąk, ziemi, wody i powietrza. Tymczasem jedno sztuczne drzewko składa się z tworzyw sztucznych i metali, powstających z surowców nieodnawialnych (ropa, gaz). Jego produkcji towarzyszy dewastacja środowiska przez ropociągi, rafinerie, kopalnie, huty i emisja dwutlenku węgla na poziomie ok. 20 kg włączając transport. Tymczasem każde drzewko na naszej plantacji absorbuje 25 kilogramów CO2, a cała hodowla 1 500 ton dwutlenku węgla rocznie. To tyle, ile powstaje po przejechania samochodem kuli ziemskiej 311 razy.

Nasze choinki są biodegradowalne. Po świętach służą jako biomasa w elektrowniach, kompost lub ściółka dla zwierząt. Sztuczne drzewko można tylko spalić lub wyrzucić. Tyle, że podczas spalania polimerów do atmosfery uwalniają się niebezpieczne związki, a rozkład może potrwać nawet 1000 lat.

Perfect Green to wybór nie tylko na teraz, ale też na przyszłość.

BIZNES Z ZASADAMI

Perefect Green do rodzinna firma, w której wciąż liczą się wartości. Od wielu lat pracujemy na miano godnego zaufania partnera. Stosujemy jasne zasady i czytelny system klasyfikacji jakościowej. Dotrzymujemy warunków. Na każdym etapie współpracy jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów. Pomagamy zdobywać rynek i zwiększać zyski. Działamy fair z myślą o wieloletniej współpracy i korzyściach dla wszystkich stron.

Każdy dzień to dla nas czas, w którym coś można zrobić jeszcze lepiej. Marka zobowiązuje! Dążymy do perfekcji, aby nasze drzewka zadowoliły nawet najbardziej wymagających klientów. Na bieżąco śledzimy rozwój branży i wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym nasze choinki są coraz ładniejsze, a uprawa jak najmniej obciąża środowisko naturalne.

Nasza oferta trafia do coraz szerszego grona klientów w całej Europie, goszcząc w domach tych, którym bliskie są nasze zasady. Każdy zakup choinki Perfect Green to wybór polskiego produktu, europejskiego standardu i uniwersalnych wartości.